• وبلاگ شخصی من در بر گیرنده نوشته‌ها، تالیفات، نظرات و فعالیتهای شخصی من در حوزه‌های روزنامه نگاری اقتصادی ، مدیریت و مشاوره رسانه ، برنامه سازی و تحلیلهای فناوری اطلاعات و کمی هم موضوعات شخصی است. تا اتمام کار ظاهرسازی سایت راه باقی است، فعلا باید شکل نهایی مشخص شود، تا آن  زمان سعی میکنم کمتر مطلب متفرقه بنویسم. شما هم صبور باشید و راهنما …


 • موانع تا وقتی مانع هستند که اونها رو مانع بدونی، اگه اونها رو یک مرحله از مسیر بدونی دیگه مانع نیستن …


 • از این دسته، بیشتر مطلب بخوانید ...

 • و گفت: آزادمردی دریائیست به سه چشمه، یکی سخاوت، دوم شفقت، سیم بی‌نیازی از خلق و نیازمندی به حق.
  .
  – تذکره الاولیا ، ذکر ابوالحسن خراقانی


 • از این دسته، بیشتر مطلب بخوانید ...
 • از غیر دیدن …

  و گفت: داوری کافری‌ست و از غیر دیدن شرک است و خوش بودن فریضه است.

  – تذکره الاولیا، ذکر شیخ ابوسعید ابوالخیر


 • از این دسته، بیشتر مطلب بخوانید ...
 • تحلیل و بررسی مطبوعات ارتباطات

  از این هفته سه شنبه‌ها، ساعت ۷ شبکه ۷ ( آموزش) برنامه زنده برخط
  با اجرای آیتم تحلیل و بررسی اخبار و مطبوعات فناوری در خدمت دوستان هستم
  دوستان مطبوعاتی نشریه و یا گزارشهاشون رو برام ارسال کنن تا در این برنامه ازش یاد کنیم . حجم بالای کاری ممکنه اجازه نده به همه مطالب دوستان شخصا سر بزنم . پس برام بفرستید . به این ایمیل :azad@titr1.net

  سعید نوری آزاد نویسنده و دبیر برنامه برخط - شبکه آموزش

  سعید نوری آزاد نویسنده و دبیر برنامه برخط – شبکه آموزش

  سعید نوری آزاد نویسنده و دبیر برنامه برخط - شبکه آموزش

  سعید نوری آزاد نویسنده و دبیر برنامه برخط – شبکه آموزش


 • از این دسته، بیشتر مطلب بخوانید ...
 • خبر درگذشت مهدوی کنی گاف خبری بود یا حرفه‌ای گری رسانه‌ای؟

  آیت الله مهدوی کنی درگذشت …

  خبر درگذشت مهدوی کنی گاف خبری بود یا حرفه‌ای گری رسانه‌ای؟

  خبر درگذشت مهدوی کنی گاف خبری بود یا حرفه‌ای گری رسانه‌ای؟

  این تیتری بود که بسیاری سایتهای زرد و صفحات شبکه‌های اجتماعی ن را کشفی عظیم از خزانه گافهای رسانه ای برداشت کرده و منتشر کردند.
  اما این خبر یک خبر واقعی نیست ( ایشان هنوز در قید حیات هستند)، فقط اشتباها بر روی خروجی خبرگزاری نمایش داده شده است.
  دلیل نوشتن اینچنین خبری چیست؟ آیا این سایت منبع خاصی در اختیار داشته و خبر رسیده و حالا تکذیب شده به دلایل خاص؟
  در کار رسانه ای مخصوصا رسانه‌های آنلاین سرعت در انتشار مطلب یک مزیت به شمار میرود و گاها بصورت افراطی بر سر آن مسابقه است و نیروهای بخشهای آنلاین و خبرگزاریها بر سر همین موضوع استرس عظیمی دارند.
  در برخی موارد که میشود اتفاقات مهمی را پیش بینی کرد خبرها را پیشنویس می‌کنند و به شرح و بسط آنها میپردازند، که خبر فوق یکی از همین موارد است .
  حتی در رسانه های حرفه ای مستندهای تصویری و گزارش و مصاحبه هایی برای موارد خاصی تهیه میشود که آنها را در روز و ساعتی مشخص که حادثه رخ میدهد منتشر کنند .
  نتیجه برای مخاطبین عمومی : هیچ وقت جوگیر سرعت و حجمه اخبار نشوید
  نتیجه برای همکاران رسانه : نتیجه برای مخاطبین عمومی + یخورده دقت کنید.


 • از این دسته، بیشتر مطلب بخوانید ...
 • دست گاه …

  جریان سرد هوایی که از ورودی مترو خارج میشد وسوسه ادامه مسیر با مترو را بر بقیه وسوسه‌ها چیره کرد، تازه وقتی پله های سرد مترو تمام شده و پای سکوی قطاری که نیامده بود رسیدم فهمیدم چقدر کف پاهایم درد میکند، عادت داشتم ، هم به پیاده روی و هم به درد کف پا و کمر، کمی هم خوابم گرفته بود، از صبح چیزی نخورده بودم که بشود اسمش را وعده عذایی گذاشت، صبح عجله داشتم و ظهر هم جایی که بودم غذایش زیادی چرب بود و بوی ماهی میداد، با چای و شیرینی خودم را مشغول کرده بودم تا برسم به خانه، سکو کمی شلوغ بود و تا قطار برسد هم کمی شلوغتر شد، درب قطار درست جلوی صورتم ایستاد، فکر کردم نشانه خوش شانسی است، اما جمعیت متحدا هلم داد وسط مترو، صندلی خالی گیرم نیامد، لاجرم از میله سرد مترو آویزان شدم، حوصله هیچ کاری نداشتم و خیره شدم به مسافرها، از بغل دستی من تا انتهای سالن  بغیر از آنهایی که خواب بودند تقریبا همه سرشان توی موبایل بود، یکی بازی میکرد، یکی دنبال نمیدانم چه میگشت، آن یکی مخ منشی قبلی شرکتشان که با ریس دعوا کرده بود را با صدای بلند میزد و خلاصه هر کسی مشغولیتی داشت توی همان یک کف دست دلخوشی، صدای بیب بیب یک گوشی دیگر سرم را گرداند به طرف انتهای سالن، سنگینی نگاهی مرا به سوی خود خواند، صاف نگاه کردم به یک جفت چشمی که نگاهم میکرد، یک جفت چشم خوشرنگ با آرایشی که حداقل دو سه تا رنگ تویش بود، یا حداقلمن اینطور متوجه شدم، شاید رنگها مال خودش بود، هر چه بود قشنگ بود، موهای خرمایی رنگ و روسری طیف کم رنگی از صورتی که وسطهای سر گیر کرده بود و انگار یک سفره ماهی صورتی پریده بود روی سرش و دستهایش را گرفته بود زیر چانه او، متوجه نگاه من که شد نگاهش را دزدید، گذاشتم به حساب اتفاق، کیفم روی دوشم سنگینی میکرد ، حتی حال جابه جا کردنش را هم نداشتم ، اما ایستگاه بعد پیاده شدن چند مسافر ناگزیر جابه جایم کرد، دیدم از‌آنهمه موبایل به دست حس خوبی نداشتم ، دست کردم تو کیفم و یک کتاب بیرون آوردم، سر جابه جا شدن متوجه شدم تقیربا کنارش قرار گرفتم ، این سری نگاهش به من نبود، داشت ردیف مسافرای موبایل به دست رو نگاه میکرد ، دست اون هم هیچی نبود ، یعنی یه عینک بزرگ و رنگی دستش بود ، برای خودش ملونی بود، نگاهم به پایین مانتوش هم افتاد که مثل نیمه بالاش که شروعش مشخص نبود انتهای مشخصی هم نداشت، چند تا تیکه بالا و پایین و با برشهای مختلف ، الان غیر از مانتوی مدرسه و کارمندی دیگه مانتوها مثل قدیم نیست ، قبلا میشد گفت پایین اینجاس، اما الان نه ، حتی پشت و روش رو هم نمیشه تشخیص داد، همه هم که شدن یه اندازه و یه شکل، با فرق چندتا مارک، شروع کردم خواندن، کتاب جدید نبود ولی دوست داشتم بخوانم ، مثل همیشه سعی میکنم کتاب توی کیفم با جیبم باشد، آن روز کتاب مدیر مدرسه جلال دستم بود، چند وقتی هست که توی کیفم مانده و گه گداری که توی مترو یا ماشین وقت کنم بازش میکنم از سر علامتی که گذاشته ام میخوانم، آخرهای داستان تصادف معلم کلاس چهارم بودم که سنگینی نگاهی سرم را در خود گرفت، داشت نگاهم میکرد ، یعنی داشت سعی میکرد ببیند چه میخوانم ، منهم آخر پاراگراف را بلند خواندم: “از طرف یارو آمریکاییه آمده اند عیادتش و وعده و وعید که وقتی خوب شد ، در اصل چهار استخدامش کنند و  بازبان بی زبانی حالیم کرد که گزارش را بی خود داده ام و حالا هم داده ام ، دنبالش نکنم و رضایت طرفین و کاسه ی از آش داغ تر و از این حرف ها …خاک بر سر مملکت .” …
  بیشتر…


 • از این دسته، بیشتر مطلب بخوانید ...
  • مدیری که قبل از انتشار مصاحبه‌اش برکنار شد!

   http://www.jamejamonline.ir/Media/Image/1392/08/25/635201855675460656.jpg

   اسمش را تصادف بگذاریم، دست روزگار، اتفاق یا هر چیز دیگر، محمدحسن کرباسیان که تا زمان انجام کارهای فنی این مصاحبه مدیرعامل پست بود، جای خود را به حسین مهری داد. لذا به همین سادگی اظهارات حاکمیتی جای خود را به اظهارات کارشناسی یا برنامه هایی داد که اکنون شکل آرزو به خود گرفته و امید است مدیرعامل بعدی آنها را پیش ببرد.

   وقتی این تغییر پیش آمد دو راه وجود داشت؛ راه اول، دست نگه داشتن از درج این گفت وگو و موکول کردن آن به آینده بود و راه دوم، تغییر حقوقی شخصیت مصاحبه شونده و درج اظهارات وی. پس از سبک و سنگین کردن ها و بررسی ها سرانجام قرار بر انتخاب راه دوم شد.

   علت هم این بود که نقطه نظرات کارشناسی مدیرعامل قبلی حتما و لزوما به کار مدیرعامل جدید می آید و راهگشا خواهد بود. آقای کرباسیان در این گفت وگو نسبت به سرنوشت شرکت پست و روشی که برای خصوصی شدن آن در دولت قبل برگزیده شده و اکنون در دستور کار مجلس است، هشدار داده است.

   به زعم وی سپردن کامل پست به بخش خصوصی تجربه ای ناکام خواهد بود که در سایر کشورهای دنیا بویژه کشورهای غربی که پیشتاز خصوصی سازی در همه زمینه ها بوده اند نیز شکست خورده است. جالب است که میزان این شکست خوردن تا به آنجا بوده که باعث پس گرفته شدن شرکت پست از خریدار آن شده است.

   مدیرعامل قبلی پست پیشنهاد می کند باید در روش کنونی مورد نظر در واگذاری شرکت پست تجدیدنظر کرد که آزموده را آزمودن خطاست.

   وی همچنین اظهار امیدواری کرده است مجلس حرف کارشناسی موجود درباره مضرات روش کنونی خصوصی سازی پست را بشنود؛ وظیفه ای که به نظر می رسد بر دوش مدیرعامل جدید شرکت پست قرار گرفته است.

   در نهایت نیز جای امیدواری است راه شرکت پست به عنوان یکی از دستگاه های مهم کشور که ارتباط مستقیم و کاملی با مردم دارد، رو به تعالی پیش برود و کمیت و کیفیت خدمات آن به مردم متحول شود.

   سعید نوری آزاد

   شرکت پست نباید خصوصی شود بیشتر…


  از این دسته، بیشتر مطلب بخوانید ...
  تیتر آزاد...

  و گفت: آزادمردی دریائیست به سه چشمه، یکی سخاوت، دوم شفقت، سیم بی‌نیازی از خلق و نیازمندی به حق.
  .
  – تذکره الاولیا ، ذکر ابوالحسن خراقانی


  میخواهیم اینترنت را پاک کنیم / اینترنت همان شبکه است
  ========================================
  .
  با رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
  .
  نیازی نیست زیاد فکر کنید تا به اثر ارتباطات و فناوری اطلاعات در زندگی روزمره خود پی ببرید. چراکه زندگی شهری با موضوع فناوری‌های ارتباطی اجین شده است و تحولات اخیر اقتصادی کشور نیز به واسطه فناوری‌های نوین ارتباطی و اطلاعاتی ممکن شده است و از طرفی وابسته شدن جامعه به جریان اطلاعات و برپا شدن شبکه‌های ارتباطی بعنوان یکی از فاکتورهای اصلی امنیت ملی محسوب می‌شود.
  .

  بعد از مدتی تقریبا طولانی موفق به ملاقات وزیر ارتباطاتی شدیم که به عقیده برخی عملکردش بسیار خوب بوده است. به عقیده برخی دیگر عملکرد ضعیف این وزارتخانه دستمایه مطرح کردن موضوع ادغام وزارت ارتباطات بود. رضا تقی‌پور در این مصاحبه پاسخگوی موضوعات متعدد و متنوعی درباره حوزه کاری خود است. موضوعاتی که هر کدام به تنهایی می‌تواند سوژه یک گزارش مفصل باشد.

   

  مبلغ سرانه هر ایرانی برای ارتباطات و فناوری اطلاعات چقدر است؟

  منبع : سعید نوری آزاد – جام جم

  بیشتر…


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۵/۰۹ : ۰۵:۲۵:۳۹

  ـــ انحلال وزارت ارتباطات

  ——————————————————————————————-

  با کمال محامدپور ، رئیس ستاد توسعه فناوری اطلاعات معاونت علمی ریاست جمهوری
  اشاره: با توسعه ارتباطات در دنیای امروز فقط کمیت نیست که شاخصه توسعه به شمار می‌رود، بلکه با گسترش روزافزون ارتباطات و فناوری اطلاعات شاخص‌های توسعه‌ای دستخوش تغییرات شده‌اند.
  .
  ریس ستاد توسعه فاوا - تیتریک

  با توسعه کمی و کیفی ارتباطات سیار ، اینترنت و افزایش ضریب نفوذ آن دستیابی به شاخص‌های توسعه آسان‌تر شده است.

  آنچه در ذیل می‌آید حاصل گفت‌وگو با کمال محامدپور ،‌ رئیس ستاد توسعه فناوری اطلاعات معاونت علمی ریاست ‌جمهوری در این باره  است.

  زیرساخت‌های ارتباطی و علمی کشور در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) هم‌اکنون در چه وضعیتی قرار دارد؟

  منبع : روزنامه جام جم : سعید نوری آزاد

  بیشتر…


  نویسنده: سعید نوری آزاد   | 

  الحمدالله که دست و پای من بردیند در راه تو …
  ———————————————————————
   این صحنه از مختار را که می‌دیم این قسمت از دعای آخر حلاج در سرم صدا میگرد:
  الحمدالله که دست و پای من بردیند در راه تو
  و اگر سر از تن من باز کنند در مشاهده‌ی جلال تو بر سردار می‌کنند...
  
  پایان مختار

  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۵/۰۸ : ۰۶:۲۳:۴۵

  دریاچه با طعم جنگل

  =========================================================

  دیدن عکس در اندازه بزرگتر

  choret دریاچه چورت titr1.net سعید نوری آزاد -

  choret دریاچه چورت titr1.net سعید نوری آزاد -

   

   

   

   


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۵/۰۳ : ۱۰:۰۶:۴۱

  ارتباطات، زیر ساخت اقتصاد امروز
  ================================================
  آمارهای ارائه شده درباره دسترسی مردم به خدمات ارتباطی در کشور متناقض است
   برای داشتن اقتصادی موفق که دارای امتیازاتی مانند امنیت و سلامت باشد باید بنابر جامعه‌ای که در آن هستیم این امکانات را تعریف کنیم.
  تناقض آمار دسترسی به زیرساخت ارتباطی تیتر یک

  یعنی اگر روزگاری در جامعه‌ای کشاورزی رکن اصلی جامعه بود، می‌بایست نگهداری از باغات و مزارع و منابع آب را به عنوان تضمین سلامت کشاورزی و در نهایت اقتصاد کشور مورد توجه قرار می‌دادیم و در جامعه صنعتی نیز حفظ ارزش و کیفیت مواد اولیه و همچنین نیروی انسانی و ماشین‌آلات محورهای ایجاد سلامت و رقابت در جامعه اقتصادی بودند.

  اما در روزگاری که جوامع خواسته و ناخواسته به سمت اطلاعاتی شدن و رسیدن به جامعه اطلاعاتی پیش می‌روند یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های تضمین امنیت اقتصادی کشورها در ابعاد خرد و کلان استمرار و استحکام ارتباطات است. در جامعه امروز برخلاف جوامع پیشین نوع و تفسیر زیرساخت‌ها نیز تغییر کرده است یعنی این‌که اگر در جامعه کشاورزی منابع آب برای یک ماه محدود می‌شد خطرات آن نمایان بود و در جامعه صنعتی وقتی یک ماشین از کار می‌افتاد یا منابع اولیه برای مدتی حدود یک هفته به کارخانه نمی‌رسید ممکن بود مشکلاتی برای کارگاه تولیدی به‌وجود آید اما در جامعه اطلاعاتی قطع سیستم‌های ارتباطی حتی برای یک دقیقه یا چند ثانیه می‌تواند فاجعه‌بار بوده و از اقتصاد یک بنگاه اقتصادی کوچک گرفته تا امنیت اقتصاد ملی را به خطر بیندازد.

  امنیت ارتباطات که از مولفه‌های زیر ساختی کشور است در سطوح مختلفی قابل بررسی است که یکی از آنها نفوذ ابزار ارتباطی در مناطق مختلف جغرافیایی و جمعیتی است. حال سوال اینجاست که وضعیت نفوذ ابزارهای ارتباطاتی ایران چگونه است؟

  منبع اصلی  : جام جم

   نسخه PDFروزنامه

  بیشتر…


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۵/۰۲ : ۰۱:۲۹:۰۲

  به راه خرابات خاکم کنید

  ===================================================

  من ارزان به مستی چو گردم هلاک
  به آیین مستان بریدم  به خاک

  به تابوتی از چوب تاکم کنید
  به راه خرابات خاکم کنید

  به آب خرابات غسلم دهید
  پس آنگاه بر دوش مستم نهید

  مریزید بر گور من جز شراب
  میارید در ماتمم جز رباب

  مغنی ملولم, دوتاری بزن
  به یکتایی او که تاری بزن

  بزن چنگ در پرده ارغنون
  رهایم کن از چنگ دنیای دون

  —————————-

  ارتفاعات الیسمتان – تیرماه ۹۰

  الیمستان - سعید نوری آزاد

  الیمستان - سعید نوری آزاد- تیر۹۰ - عکس : پازوکی


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۴/۲۹ : ۰۴:۰۵:۳۹

  خصوصی سازی پست به چه قیمتی؟
  =======================================================
  جام جم : خصوصی‌سازی همه امور لزوما خوب نیست و ممکن است باری که بر دوش مردم قرار می‌گیرد به مراتب سنگین‌تر از باری باشد که از دوش دولت برداشته می‌شود
  برخی موضوعات تا در متن زندگی روزمره جاری نشوند برای ما قابل درک نیستند، اما وقتی هم که این موضوعات در سبد هزینه خانوار برای خود جا بازکرد، این سوال پیش می‌آید که این هزینه برای چیست؟
  بیشتر…

  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۴/۲۸ : ۰۷:۵۵:۱۸

  پهنای آدم برابر است با صفر

   

  ===================================================

  می‌گویند از سر انگشت تا نوک بینی میشود یک متر و خیلی کیف میکند آدمی که دومتر پهنا داشته باشد ،

  اما تا در طبیعت امتحانش نکنی درک نمیکنی که این پهنا برابر است با صفر
  .
  کنار دریاچه شورمست . قبل از پل ورسک

  شورمست - سعید نوری آزاد

  دریاچه شورمست - سعید نوری آزاد


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۴/۲۶ : ۰۹:۵۴:۰۶

  ــــــــــــــــــ این تیتر را باور کنیم

  ================================================

  همیشه تیتر اصلی ترین گرایش متن است و کافیست تیتر را باور کنیم.
  تیتر همه داستانهای ما این بوده و هست :

  بنام خداوند بخشنده مهربان

  http://hamshahrionline.ir/images/position36/2011/6/11-6-26-10031newspaper2.jpg

   


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۴/۲۵ : ۱۱:۳۲:۲۳

  راه نو

  ===============================================

  فلانی : کفشات کهنس. چرا نرفتی بخری هنوز؟
  من : ( یخورده فکر ) به جای اینکه با کفشهای نو راه کهنه رو ادامه بدم ترجیچ میدم با کفشهای کهنه تو مسیر نو قدم بگذارم
  ….
  امسال رو با همینا شروع میکنم

  راه نو - کفشها - سعید نوری آزاد


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۴/۲۳ : ۰۴:۰۱:۰۷

  ــــــــــــــــــــــــ بَنگ بَنگ تپْ تپْ ـــــــــــــــــــــــــ

  ======================================================

  تا حالا شده براتون پیش بیاد عذاب وجدان بگیرید؟  البته  نه برای کاری که کردید ، بلکه برای کاری که نکردید.

  چند روز قبل یه اتفاقی برام افتاد که عینش رو براتون می‌نویسم. همش عین واقعیت و حال منه

  بنگ بنگ تپ تپ - صدای کمان حلاجی - سعید نوری آزادبنگ بنگ تپ تپ – صدای کمان حلاجی – سعید نوری آزاد

  از چند روز قبل این حس توی من موج میزنه

  و مثل خوره داره روحمو میخوره

  نمیدونم شاید داره سیقل میده

  اما هرچی که هست خیلی عذاب آوره

  حال دیگ مسی سیاه شده‌ای رو دارم که دست مسگر داره سفید کاری میشه

  یعنی داغ میشه ، ضربه میخوره و فریاد میزنه اما تو اون همه صدای بازار مسگرها کسی صداشو نمی‌شنوه

  همه اتفاق چتد ثانیه طول کشید یا شاید چند قدم

  .

  به دلیلی که نمیدوم چی بود از پارک وی تا میدون ولی عصر رو پیاده اومدم…

  بیشتر…


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۴/۱۹ : ۰۸:۳۵:۰۲

  ____________________ دو تا سوال ____________________

  ========================================================

  ۱٫ اگه با وزیر ارتباطات روبرو بشید ازش چه سوالهایی می کنید؟

  ( البته سوالهای کلی،نه اختلال پیامکهای برنامه نود)

  http://www.itna.ir/images/docs/000018/n00018000-b.jpg

  ۲٫ بعنوان گسی که با هدیه نامتعارف دادن به روزنامه نگار و خبرنگار مخالفم قصد دارم هر هدیه ای که از این جور جاها بهم رسید رو با عکسو توضیح منتشر کنم. نظرتون چیه؟

  http://dreamosity.com/wp-content/uploads/2010/01/cool-question-mark-key-board-pic.jpg


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۴/۱۸ : ۰۷:۴۶:۵۳

  ____________________راه خون____________________

  =====================================================

  نماز عشق دو رکعت است که در آن وضو درست ناید الا به خون. منصور حلاج

  من و چشمه های بادابسورت – اردیبهشت۹۰

  نماز عشق دو رکعت است که در آن وضو درست ناید الا به خون. منصور حلاج --- من و چشمه های بادابسورت - اردیبهشت۹۰

  چشمه باداب سورت - سعید نوری آزاد

  بیشتر…


  نویسنده: سعید نوری آزاد   | 

  ____________________کفشدوزک و دریا____________________

  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۴/۱۲ : ۰۷:۲۸:۴۲

  _______________موفقیتی به نام شکست____________

  =======================================================

  چند مرحله برای بازگشت از شکست به پیروزی

  منبع : روزنامه تهران امروز مرداد سال ۸۶

  نوشته سعید نوری آزاد

  اگر شما انسان موفقی هستید لازم است خودتان را برای مقابله و جلوگیری از شکست آماده کنید و اگر هم در مراحل سخت شکست هستید، به راهکارهایی نیاز دارید تا از این شرایط به نحوی استفاده کنید که به سمت موفقیت تغییر مسیر بدهید.
  برای این کار راهکارهایی پیش روی شما می گذاریم و اثربخشی آنها بسته به این است که بدانید هر رویدادی نتیجه یکسری فعالیت هاست که این عوامل می توانند آشکار یا پنهان، موازی و شاید هم زنجیره ای باشند ولی به هر حال اگر حاصل آن در احوال و احساسات ما حالتی خوشایند را ایجاد کند «موفقیت» و اگر احساسی ناخوشایند را ایجاد کند آن را «شکست» می نامیم.

  http://www.successandfailure.net/sitebuilder/images/Success-Failure-Header2-908x206.jpg

  پس برای تبدیل شدن یک شکست به پیروزی می توان آن احساس ناخوشایند را با احساس خوشایندتری مثل علاقه و دوستی ترکیب کرد. اگر این کار را با میل شدید انجام دهید و هدف را در نزد خود عاشقانه دوست بدارید، بسیاری از شکست های قطعی را گامی به سوی هدف خواهید دید. نمونه های این نوع رفتارها زیاد هم دور از دسترس نیست و شاید در نظر بعضی ها بسیار هم ساده و خنده دار باشد مثل کارها و رفتارهایی که مجنون در برابر لیلی از خودش نشان داد و هر نوع جوابی را چه منفی و چه مثبت نشانه ای می دید برای نزدیک شدن به هدف. بیشتر…


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |