• وبلاگ شخصی من در بر گیرنده نوشته‌ها، تالیفات، نظرات و فعالیتهای شخصی من در حوزه‌های روزنامه نگاری اقتصادی ، مدیریت و مشاوره رسانه ، برنامه سازی و تحلیلهای فناوری اطلاعات و کمی هم موضوعات شخصی است. تا اتمام کار ظاهرسازی سایت راه باقی است، فعلا باید شکل نهایی مشخص شود، تا آن  زمان سعی میکنم کمتر مطلب متفرقه بنویسم. شما هم صبور باشید و راهنما …


 • موانع تا وقتی مانع هستند که اونها رو مانع بدونی، اگه اونها رو یک مرحله از مسیر بدونی دیگه مانع نیستن …


 • از این دسته، بیشتر مطلب بخوانید ...

 • و گفت: آزادمردی دریائیست به سه چشمه، یکی سخاوت، دوم شفقت، سیم بی‌نیازی از خلق و نیازمندی به حق.
  .
  – تذکره الاولیا ، ذکر ابوالحسن خراقانی


 • از این دسته، بیشتر مطلب بخوانید ...
 • از غیر دیدن …

  و گفت: داوری کافری‌ست و از غیر دیدن شرک است و خوش بودن فریضه است.

  – تذکره الاولیا، ذکر شیخ ابوسعید ابوالخیر


 • از این دسته، بیشتر مطلب بخوانید ...
 • تحلیل و بررسی مطبوعات ارتباطات

  از این هفته سه شنبه‌ها، ساعت ۷ شبکه ۷ ( آموزش) برنامه زنده برخط
  با اجرای آیتم تحلیل و بررسی اخبار و مطبوعات فناوری در خدمت دوستان هستم
  دوستان مطبوعاتی نشریه و یا گزارشهاشون رو برام ارسال کنن تا در این برنامه ازش یاد کنیم . حجم بالای کاری ممکنه اجازه نده به همه مطالب دوستان شخصا سر بزنم . پس برام بفرستید . به این ایمیل :azad@titr1.net

  سعید نوری آزاد نویسنده و دبیر برنامه برخط - شبکه آموزش

  سعید نوری آزاد نویسنده و دبیر برنامه برخط – شبکه آموزش

  سعید نوری آزاد نویسنده و دبیر برنامه برخط - شبکه آموزش

  سعید نوری آزاد نویسنده و دبیر برنامه برخط – شبکه آموزش


 • از این دسته، بیشتر مطلب بخوانید ...
 • خبر درگذشت مهدوی کنی گاف خبری بود یا حرفه‌ای گری رسانه‌ای؟

  آیت الله مهدوی کنی درگذشت …

  خبر درگذشت مهدوی کنی گاف خبری بود یا حرفه‌ای گری رسانه‌ای؟

  خبر درگذشت مهدوی کنی گاف خبری بود یا حرفه‌ای گری رسانه‌ای؟

  این تیتری بود که بسیاری سایتهای زرد و صفحات شبکه‌های اجتماعی ن را کشفی عظیم از خزانه گافهای رسانه ای برداشت کرده و منتشر کردند.
  اما این خبر یک خبر واقعی نیست ( ایشان هنوز در قید حیات هستند)، فقط اشتباها بر روی خروجی خبرگزاری نمایش داده شده است.
  دلیل نوشتن اینچنین خبری چیست؟ آیا این سایت منبع خاصی در اختیار داشته و خبر رسیده و حالا تکذیب شده به دلایل خاص؟
  در کار رسانه ای مخصوصا رسانه‌های آنلاین سرعت در انتشار مطلب یک مزیت به شمار میرود و گاها بصورت افراطی بر سر آن مسابقه است و نیروهای بخشهای آنلاین و خبرگزاریها بر سر همین موضوع استرس عظیمی دارند.
  در برخی موارد که میشود اتفاقات مهمی را پیش بینی کرد خبرها را پیشنویس می‌کنند و به شرح و بسط آنها میپردازند، که خبر فوق یکی از همین موارد است .
  حتی در رسانه های حرفه ای مستندهای تصویری و گزارش و مصاحبه هایی برای موارد خاصی تهیه میشود که آنها را در روز و ساعتی مشخص که حادثه رخ میدهد منتشر کنند .
  نتیجه برای مخاطبین عمومی : هیچ وقت جوگیر سرعت و حجمه اخبار نشوید
  نتیجه برای همکاران رسانه : نتیجه برای مخاطبین عمومی + یخورده دقت کنید.


 • از این دسته، بیشتر مطلب بخوانید ...
 • دست گاه …

  جریان سرد هوایی که از ورودی مترو خارج میشد وسوسه ادامه مسیر با مترو را بر بقیه وسوسه‌ها چیره کرد، تازه وقتی پله های سرد مترو تمام شده و پای سکوی قطاری که نیامده بود رسیدم فهمیدم چقدر کف پاهایم درد میکند، عادت داشتم ، هم به پیاده روی و هم به درد کف پا و کمر، کمی هم خوابم گرفته بود، از صبح چیزی نخورده بودم که بشود اسمش را وعده عذایی گذاشت، صبح عجله داشتم و ظهر هم جایی که بودم غذایش زیادی چرب بود و بوی ماهی میداد، با چای و شیرینی خودم را مشغول کرده بودم تا برسم به خانه، سکو کمی شلوغ بود و تا قطار برسد هم کمی شلوغتر شد، درب قطار درست جلوی صورتم ایستاد، فکر کردم نشانه خوش شانسی است، اما جمعیت متحدا هلم داد وسط مترو، صندلی خالی گیرم نیامد، لاجرم از میله سرد مترو آویزان شدم، حوصله هیچ کاری نداشتم و خیره شدم به مسافرها، از بغل دستی من تا انتهای سالن  بغیر از آنهایی که خواب بودند تقریبا همه سرشان توی موبایل بود، یکی بازی میکرد، یکی دنبال نمیدانم چه میگشت، آن یکی مخ منشی قبلی شرکتشان که با ریس دعوا کرده بود را با صدای بلند میزد و خلاصه هر کسی مشغولیتی داشت توی همان یک کف دست دلخوشی، صدای بیب بیب یک گوشی دیگر سرم را گرداند به طرف انتهای سالن، سنگینی نگاهی مرا به سوی خود خواند، صاف نگاه کردم به یک جفت چشمی که نگاهم میکرد، یک جفت چشم خوشرنگ با آرایشی که حداقل دو سه تا رنگ تویش بود، یا حداقلمن اینطور متوجه شدم، شاید رنگها مال خودش بود، هر چه بود قشنگ بود، موهای خرمایی رنگ و روسری طیف کم رنگی از صورتی که وسطهای سر گیر کرده بود و انگار یک سفره ماهی صورتی پریده بود روی سرش و دستهایش را گرفته بود زیر چانه او، متوجه نگاه من که شد نگاهش را دزدید، گذاشتم به حساب اتفاق، کیفم روی دوشم سنگینی میکرد ، حتی حال جابه جا کردنش را هم نداشتم ، اما ایستگاه بعد پیاده شدن چند مسافر ناگزیر جابه جایم کرد، دیدم از‌آنهمه موبایل به دست حس خوبی نداشتم ، دست کردم تو کیفم و یک کتاب بیرون آوردم، سر جابه جا شدن متوجه شدم تقیربا کنارش قرار گرفتم ، این سری نگاهش به من نبود، داشت ردیف مسافرای موبایل به دست رو نگاه میکرد ، دست اون هم هیچی نبود ، یعنی یه عینک بزرگ و رنگی دستش بود ، برای خودش ملونی بود، نگاهم به پایین مانتوش هم افتاد که مثل نیمه بالاش که شروعش مشخص نبود انتهای مشخصی هم نداشت، چند تا تیکه بالا و پایین و با برشهای مختلف ، الان غیر از مانتوی مدرسه و کارمندی دیگه مانتوها مثل قدیم نیست ، قبلا میشد گفت پایین اینجاس، اما الان نه ، حتی پشت و روش رو هم نمیشه تشخیص داد، همه هم که شدن یه اندازه و یه شکل، با فرق چندتا مارک، شروع کردم خواندن، کتاب جدید نبود ولی دوست داشتم بخوانم ، مثل همیشه سعی میکنم کتاب توی کیفم با جیبم باشد، آن روز کتاب مدیر مدرسه جلال دستم بود، چند وقتی هست که توی کیفم مانده و گه گداری که توی مترو یا ماشین وقت کنم بازش میکنم از سر علامتی که گذاشته ام میخوانم، آخرهای داستان تصادف معلم کلاس چهارم بودم که سنگینی نگاهی سرم را در خود گرفت، داشت نگاهم میکرد ، یعنی داشت سعی میکرد ببیند چه میخوانم ، منهم آخر پاراگراف را بلند خواندم: “از طرف یارو آمریکاییه آمده اند عیادتش و وعده و وعید که وقتی خوب شد ، در اصل چهار استخدامش کنند و  بازبان بی زبانی حالیم کرد که گزارش را بی خود داده ام و حالا هم داده ام ، دنبالش نکنم و رضایت طرفین و کاسه ی از آش داغ تر و از این حرف ها …خاک بر سر مملکت .” …
  بیشتر…


 • از این دسته، بیشتر مطلب بخوانید ...
  • مدیری که قبل از انتشار مصاحبه‌اش برکنار شد!

   http://www.jamejamonline.ir/Media/Image/1392/08/25/635201855675460656.jpg

   اسمش را تصادف بگذاریم، دست روزگار، اتفاق یا هر چیز دیگر، محمدحسن کرباسیان که تا زمان انجام کارهای فنی این مصاحبه مدیرعامل پست بود، جای خود را به حسین مهری داد. لذا به همین سادگی اظهارات حاکمیتی جای خود را به اظهارات کارشناسی یا برنامه هایی داد که اکنون شکل آرزو به خود گرفته و امید است مدیرعامل بعدی آنها را پیش ببرد.

   وقتی این تغییر پیش آمد دو راه وجود داشت؛ راه اول، دست نگه داشتن از درج این گفت وگو و موکول کردن آن به آینده بود و راه دوم، تغییر حقوقی شخصیت مصاحبه شونده و درج اظهارات وی. پس از سبک و سنگین کردن ها و بررسی ها سرانجام قرار بر انتخاب راه دوم شد.

   علت هم این بود که نقطه نظرات کارشناسی مدیرعامل قبلی حتما و لزوما به کار مدیرعامل جدید می آید و راهگشا خواهد بود. آقای کرباسیان در این گفت وگو نسبت به سرنوشت شرکت پست و روشی که برای خصوصی شدن آن در دولت قبل برگزیده شده و اکنون در دستور کار مجلس است، هشدار داده است.

   به زعم وی سپردن کامل پست به بخش خصوصی تجربه ای ناکام خواهد بود که در سایر کشورهای دنیا بویژه کشورهای غربی که پیشتاز خصوصی سازی در همه زمینه ها بوده اند نیز شکست خورده است. جالب است که میزان این شکست خوردن تا به آنجا بوده که باعث پس گرفته شدن شرکت پست از خریدار آن شده است.

   مدیرعامل قبلی پست پیشنهاد می کند باید در روش کنونی مورد نظر در واگذاری شرکت پست تجدیدنظر کرد که آزموده را آزمودن خطاست.

   وی همچنین اظهار امیدواری کرده است مجلس حرف کارشناسی موجود درباره مضرات روش کنونی خصوصی سازی پست را بشنود؛ وظیفه ای که به نظر می رسد بر دوش مدیرعامل جدید شرکت پست قرار گرفته است.

   در نهایت نیز جای امیدواری است راه شرکت پست به عنوان یکی از دستگاه های مهم کشور که ارتباط مستقیم و کاملی با مردم دارد، رو به تعالی پیش برود و کمیت و کیفیت خدمات آن به مردم متحول شود.

   سعید نوری آزاد

   شرکت پست نباید خصوصی شود بیشتر…


  از این دسته، بیشتر مطلب بخوانید ...
  تیتر آزاد...

  و گفت: آزادمردی دریائیست به سه چشمه، یکی سخاوت، دوم شفقت، سیم بی‌نیازی از خلق و نیازمندی به حق.
  .
  – تذکره الاولیا ، ذکر ابوالحسن خراقانی


  سربه راه نباشی هر قانونی نقض میشود – شهرگشت

  =============================================================

  سر به راه که نباشی هر قانونی نقض میشود

  داستان دوری و تسلیم قاعده ریاضی شدن را اگر سر به راه نباشی میتوانی به نفع خودت عوض کنی

   

  خط های موازی هم به هم میرسند - تیتریک - شهر گشت- نمایشگاه بین المللی تهران

  خط های موازی هم به هم میرسند - تیتریک - شهر گشت- نمایشگاه بین المللی تهران

  تصویر با موبایل گرفته شده است


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۹/۰۶ : ۱۰:۵۵:۴۸

  بوقلمون همسایه هم غاز است

  =================================

  با هر دو موافقم اما جشن شکرگذاری یا عید قربان؟

  من با جشن شکرگذاری یا همین Thanksgiving day مخالف نیستم و بنظرم رسم خوبیه برای احیای خانواده و احیای ایمان به خدا .

  اما یه نکته ای رو بهتره توجه کنیم همین چند روز قبل  عید قربان بود و طبق سنت تمام ادیان ابراهیمی قربانی کردن در یک روز خاص بر عده‌ای واجب میشه و عده ای هم اونو برای ثوابش انجام میدن ، حالا خدایی چند نفر بوق دست گرفتن که ای ملت وحشی و ای صاحبان افکار پوسیده چرا میخواید حیوانات رو بکشید و اینها …

  چند نفر گفتن که این مراسمها وحشی‌گری در حق حیواناته و نباید این کارو کنید و اصلا همه اسلام بده و این حرفا؟

  بهتره یخورده توجه کنیم که هزاران بوقلمون یا بلدرچین که فقط برای همین مراسم یا بهتره بگم همین سنت کشته مین هم از همون دسته قربانی ما هستن. حالا بوق و کرنای اونها چرا صدای ساز و دوقول(دوهول) میده؟؟

  انگار باید یه تحقیق جامع تو این زمینه کنم که تفاوت این مراسم ها و مشابه خارجیش رو دربیارم. به امید خدا

  با هر دو موافقم اما جشن شکرگذاری یا عید قربان؟ عکس تقریبا تزیینی است titr1.net

  با هر دو موافقم اما جشن شکرگذاری یا عید قربان؟ عکس تقریبا تزیینی است titr1.net

   


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۹/۰۴ : ۰۱:۵۹:۰۲

  آه ای سیندرلای وطن من – شهر گشت

  =============================================

  آه ای سیندرلای وطن من

  —–

  شهرگشت

  —-
  تهران – غروب- بعد از تگرگ – ۳۰ آبان

  سیندرلای وطن من - شهر گشت -تیتر یک

  سیندرلای وطن من - شهر گشت -تیتر یک

  عکس با موبایل تهیه شده است – سخت نگیرید 😉


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۸/۳۰ : ۱۰:۳۷:۵۸

  باز هم برنامه علمی دهه ۹۰ در تلوزیون

  ==============================================

  فقر علمی رسانه ملی این بار شبکه یک

  چندی قبل مطلبی را با عنوان ” فقر علمی رسانه ملی ” نوشته بودم که مربوط به پخش برنامه‌ای از شبکه دو بود که برنامه علمی دهه ۹۰ را در سال ۲۰۱۱ پخش کرده و به معرفی چیز جدیدی به نام لپتاپ!! پرداخته بود و آن را یک اختراع خیلی جدید میدانست.

  شب گذشته نیز بر حسب اتفاق به برنامه مشابه دیگری در شبکه یک تلوزیون برخوردم که دقیقا مانند برنامه قبل فناوری پست الکترونیک را بعنوان یک فناوری آینده معرفی میکرد و در متن برنامه این عبارت عینا تکرار میشد ” روزی خواهد رسید که مردم بتوانند از خانه ها به یکدیگر نامه الکترونیک ارسال کنند” !!

  جملات و نمونه دستگاهی که تصویر آن در این متن آورده شده است خود گویای سطح علمی برنامه است. به راستی که دید علمی به برنامه‌ها در بین برنامه های فرمایشی و دلالی تهیه کنندگی‌ها گم شده است.

  به امید روزی که اندکی به محتوی و شکل برنامه‌های علمی واقعی نزدیک شویمو عقلی در سطح بالا بر این موضوعات نظارت کند. متاسافنه برنامه‌های علمی محلی برای دلالی و رپرتاژ عده ای از عناصر این حوزه شدهاند که مدیران دولتی یک قسمت این ماجرا هستند.

   

  نمایش دستگاه مترجم تکرنگ جیبی مدل سال 1996 در سال 2011

  نمایش دستگاه مترجم تکرنگ جیبی مدل سال ۱۹۹۶ در سال ۲۰۱۱

  تصویر با موبایل تهیه شده ست


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۸/۲۹ : ۰۱:۰۷:۵۲

  بادکنکها و آرزوها – شهر گشت

  =========================================

  حسن ختام تلکام دوازدهم

  از همان وقتی که از دست کودک رها میشد تاوقتی که از لای این پایه های سقف با سرعت زیاد اما توام با آرامشی برآمده از غروری زرد رنگ میرفت بالا تا برسد به سقف …..  و دیگر هیچ.

  همانجا می‌ماند تا بمیرد.  نه به آسمان میرفت نه دیگر می‌رسید دست صاحبش…

  به تعداد این بادکنکها  آرزوی کودکانه رفته بود به باد ، یعنی چسبیده بود به سقف

  راستی بچه‌ها هنوز برای رها کردن بادکنکها آرزو می‌کنن؟

  تلکام - بادبادک ها و آرزوها - تیتر یک - titr1.net

  تلکام - بادبادک ها و آرزوها - تیتر یک - titr1.net

   عکس با موبایل تهیه شده است


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۸/۲۸ : ۰۱:۵۱:۳۷

  دو روایت از یک مرد کامل – علامه حکیم محمد تقی جعفری

  ==================================================

  خودمانی بگویم دلم میخواهد حتی یکبار هم شده در خواب او را ببینم تا چند سوالی بپرسم و بخواهم مرا یک نصیحتی کند

  دلم برای کسی که هیچگاه ندیده‌ام تنگ شده است

  خدا ما را از دوستدارانِ عالمانش هم قبول کند کافیست

  آزاد – ۲۵ آبان ۱۳۹۰- یک شب بارانی

  ——————————————-

  استاد محمد تقی جعفری معروف بود به لهجه ترکی و نوع سخن گفتنش ، اگر کسی علامه را نمیشناخت برایش یک پیرمرد عادی می‌نمود یا یک آخوند روزه خوان ، اما محمد تقی جعفری گلی بود روییده بر درختی از علم و حکمت که هر هزار سال دانه گلی میدهد و دیگر هیچ …

  دو روایت در عظمت علم حکمت استاد شنیده‌ام که به گوشم آویزان کرده‌ام

  علامه حکیم محمد تقی جعفری در کنار پرسور حسابی - تیتریک titr1.net

  علامه حکیم محمد تقی جعفری در کنار پرسور حسابی – تیتریک titr1.net

  روایت اول

  علم و سخن

  بیشتر…


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۸/۲۶ : ۱۲:۵۳:۱۵

  فقر علمی رسانه ملی

  ==========================================

  اندر حکایت  فقر علمی رسانه ملی

  پخش برنامه‌های علمی دهه ۹۰ میلادی در سال  ۲۰۱۱

  در موضوع فقر علمی رسانه‌ها بسیار میتوان صحبت کرد و سند آورد و موضوع را ریشه یابی کرد. اما بعضی موارد آنقدر سنگین و مضحک است که نمی‌توان نادیده گرفت و یا به حساب یک اشتباه و یا موقعیت خاص یک برنامه گذاشت و خلاصه  نمی‌شود گردن کسی انداخت.

  چراکه برنامه‌های تاریخی و یا هنری ممکن است تاریخ مصرف طولانی داشته باشند اما برنامه‌های علمی به هیچ وجه این خصوصیت را ندارد آنهم در خصوص علمی مانند علم رایانه و فناوری ارتباطات!

  هر نیمه شب از شبکه ۲ سیما که جزو اصلی‌ترین شبکه های تلوزیونی کشور است مجموعه‌ای با نام پیچیدگی‌های خلقت پخش میشود که مانند اکثر برنامه‌های علمی تلوزیون ایران ترجمه یک برنامه علمی خارجی است که خوب طبیعتا تازه نیست . روز ۲۳ آبانماه در این برنامه مربوط بود به فناوری اطلاعات و ارتباطات که مطالب آن از شدت کهنگی نوعی نوستالژی داشت.چراکه موضوعی مانند دیدن تصویر فرد دیگری در رایانه بطور زنده و مکالمه تلفنی بدون همزمان با او یک فناوری در دست راه اندازی مطرح میشد . سایر مواردی که در این برنامه مطرح میشد آنقدر ساده لوحانه کهنه  بود که برای من بعنوان یک بیننده این سوال مطرح شد آیا واقعا مسئولین ناظر بر این رسانه  به این فناوری ها آشنا نیستند؟

  آیا اصولا عقلی بر این امور نظارت دارد؟

  معرفی نسل جدید لپتاپ در رسانه ملی سال 2011- تیتریک -titr1.net

  معرفی نسل جدید لپتاپ در رسانه ملی سال ۲۰۱۱- تیتریک -titr1.net

  بیشتر…


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۸/۲۳ : ۰۴:۳۵:۲۰

  شهرگشت – امتداد دیوار لانه جاسوسی

  ======================================

  شهرگشت مجموعه ای از دیده‌های من در شهر است که می‌بینم و ثبت می‌کنم و می‌نویسم .

  .

  اینجا امتداد دیوار لانه جاسوسی است

  گویا این دیوار پایان ندارد

  انگار هنوز زنده است

  شهر گشت - امتداد دیوار لانه جاسوسی - تیتریک

  شهر گشت - امتداد دیوار لانه جاسوسی - تیتریک

  برای دیدن تصویر در اندازه بزرگتر روی آن کلیک کنید – تصویر با موبایل تهیه شده است


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۸/۲۰ : ۰۷:۰۳:۱۶

  IPTV نیاز به اینترنت ندارد

  ================================================

  IPTV  راه جدید اتصال به جعبه جادو

  سعید نوری آزاد-  جام جم

   تا چند سال قبل دیدن مردی که بدون قصد انجام حرکات نمایشی روی پشت بام به میله آنتن متوسل شده بود و با صدای بلند از تاثیر حرکاتش روی آنتن تلوزیون خبر میگرفت یک تصویر عادی بود . اما کم کم با وجود سیستمهای پیشرفته تر کانال یابی این مشکل کمتر شد و با ورود تلوزیونهای دیجیتال دیگر به تنظیم آنتن هم نیاز چندانی نیست. اما موضوع شبکه های انتقال اطلاعات از بعد پخش از طریق امواج فراتر رفته و به کابلهای منتهی به منازل رسیده اند. شبکه های توزیع محتوا که بر اساس سیستم کابلی کار میکنند انواع بسیاری دارند که بنا به سیاستهای رسانه ای هر کشور و منطقه متفاوت است . نسل جدید این فناوری شبکه های تلوزیونی مبتنی بر استاندارد( آی پی) IPهستند.

  IP در حقیقت استانداردی است که برای شبکه جهانی اینترنت ساخته شده است اما به دلیل فراگیر بودن و تولید تجهیزات شبکه بر اساس این استاندارد شبکه های دیگر را نیز با همین استاندارد پیاده سازی میکنند و نهایت اینکه شبکه های تلوزیونی مبتنی بر IP که آنها را با نام IPTV میشناسند لزوما هیچ ارتباطی با اینترنت معروف ندارند و این فقط یک شباهت در نام است . این شبکه ها  درست مثل شبکه انتقال آب لوله کشی و یا شبکه گاز و یا شبکه برق شهری از سایر شبکه ها مستقل هستند اما به کابل یا امکانات جدا گانه برای آنها استفاده نمیشود و به سادگی از طریق کابل مسی تلفن میتوان به این شبکه ها دسترسی داشت.

  سازمان صدا و سیما بعنوان یک منبع از فیلم ها و برنامه ها و مخابرات بعنوان واسط دسترسی امکان میدهند شما با یک دستگاه مخصوص که همه تنظیمات آن قبلا انجام شده است و مستقیما توسط صدا و سیما داده میشود میتوایند با رایانه های مخصوص در صدا سیما ارتباط برقرار کرده و از فیلمهایی که در دسترس قرار داده شده اند استفاده کنید. میتوایند مانند رایانه شخصی میان فایلهای داخل آن جستجو کنید فیلم ها را نگه دارید عقب و جلو بزنید و یا حتی اطلاعات اضافی فیلمها را ببنید . فهرست پخش برنامه شبکه ها و یا حتی وضعیت آب و هوا را بصورت دلخواه روی این شبکه میتوانید داشته باشید و بسیاری امکانات دیگر که توضیح مفصلی دارد. البته ممکن است شبکه های دیگری مانند همین شبکه در سطح کشور توسط سازمانهای تولید کننده محتوا مانند سروش و یا امثال آن نیز ایجاد شود که هرکدام دستگاه گیرنده مخصوص خود را خواهند داشت .

  به زودی در کشور ما نیز نمونه این شبکه ها رونمایی خواهد شد که میتوان با دسترسی به آن از تجربه ای متفاوت در تماشای فیلم بصورت برخط  و بنا به دلخواه بهره برد.

  سعید نوری‌آزاد / جام‌جم


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۸/۱۸ : ۰۶:۵۲:۱۷

  – برای دیجیتال شدن تلوزیون آماده اید؟ بخش اول

  ===========================================

  گامی برای دیجیتال شدن  تلوزیون

   بخش اول

  معرفی و تحلیل تلوزیون دیجیتال در تیتریک

  معرفی و تحلیل تلوزیون دیجیتال در تیتریک


  – ایده یک کودک ۱۴ ساله

  شاید جالب باشد که بدانید تمام تلوزیونهای معمولی امروزی از ایده و فناوری یک کودک ۱۴ ساله ریشه گرفته است و به نوعی تکمیل کننده همان ایده هستند . فرانس وورس در سن ۱۴ سالگی ایده تلوزیون را با  معلم شیمی خود مطرح کرد که معلم با وجود موافقت با او نتوانست کمک زیادی به وی کند. تا اینکه وورس در سن ۲۱ سالگی در لابراتوار شخصی اش در سانفرانسیسکو یک سیستم  کاربردی را نشان داد . با این حال  ولادیمیر زوریکین بخاطر اختراع مفیدش ایکونوسکوپ در سال ۱۹۲۳ و اختراع کینسکوپ در سال ۱۹۲۹به عنوان پدر تلویزیون الکتریکی شناخته می‌شود اما ادعای آنها و شرکتشان هنوز هم جای اختلاف دارد و شاید ریشه  اختلاف روسیه و آمریکا همین باشد .

  اختلاف در این بود که آیا اولین بار فرانس وورس بود که تلویزیون امروزه را اختراع کرد یا زوریکین؟. بعضی از اینها ادعا دارند وقتی که فرانس وورس برای اولین بار می خواست آن را بسازد، این RCA بود که اولین بار به خرید و فروش تلویزیون می‌پرداخت و کارمندان RCA بودند که تاریخ اختراع تلویزیون را نوشتند. با این وجود فرانس وورس جنگ قانونی در برابر این مسئله را برد، او هرگز قادر نبود تا سرمایه گذاری تمام و کمال روی اختراعش بکند اما حق امتیاز برای او باقی ماند.

  تلوزیون هم بعد از ساخت نمونه های کاتدی یا همان نمونه های لامپی توسط فردی به نام Werner Flechsig از آلمان با تزریق فسفر داخل لامپ یا همان پشت صفحه نمایش به تلوزیون رنگی تبدیل شد و تا سالها تصاویر تلوزیون های لامپی رنگی بود.

  – بخش اول- تاریخچه  تلوزیون

  بیشتر…


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۸/۱۶ : ۱۰:۲۶:۴۷

  عرفه بوی عاشورا میدهد متن+ صوت+ترجمه

  ===================================================

  دعای عرفه متن + صوت + ترجمه

  عرفه بوی عاشورا میدهد

  دعای عرفه + متن + صوت + تیتریک

  دعای عرفه + متن + صوت + تیتریک

  این دعای شریفه را در اینجا  با صدای حاج مهذی منصوری گوش کنید  و در ادامه همراه با ترجمه فارسی بخوانید .

  همچنین میتونید از اینجا با صدای موسوی قهار گوش کنید.

  متن PDF این دعا را نیز از اینجا میتوایند دریافت و استفاده کنید

  این دعا را با صدای منصور ارضی در سه بخش از اینجا۱ + اینجا ۲ + اینجا ۳ میتوایند بشنوید .

   

  بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

  به نام خداوند بخشنده مهربان

  اَلْحَمْدُ لله الَّذى لَیْسَ لِقَضآئِهِ دافِعٌ وَلا لِعَطائِهِ مانِعٌ وَلا کَصُنْعِهِ

  سـتـایـش خـاص خـدایـى اسـت کـه نـیـسـت بـراى قضا و حکمش جلوگیرى و نه براى عطا و بخششش مانعى و نه مانند ساخته اش

  بیشتر…


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۸/۱۵ : ۰۲:۲۰:۲۳

  جای خالی حقوق شهروندی در ترافیک

  =================================================

  جای خالی حقوق شهروندی در ترافیک

  این عکس یک روز معمولی از ترافیک اتوبوسهای BRTخط راه آهن- تجریش در تقاطع خیابان ولیعصر و خیابان انقلاب را نشان می‌دهد که بیش از ۱۸ اتوبوس در پشت چراغ هستند .

  در سایر روزها نیز بطور متوسط برای رد شدن یک اتوبوس از این تقاطع بین ۳ تا ۸ بار تغییر چراغ طولانی آن را باید به نظاره بنشینند که البته بعید است مسئولین این آمار را باور یا قبول کنند اما به هر حال این حقیقتی است که روزانه چند هزار نفر با وقتهای تلف شده و اعصاب خورد شده خود آن را تایید و حس می‌کنند .

  چهار عامل اصلی در این ترافیک نقش دارند :

  ۱٫ عدم کشش خیابان ولیعصر برای حجم اتوبوسها و خودروهای عبوری ( بخصوص در تقاطع ها)

  ۲٫ تعلل رانندگان اتوبوس در رد شدن از چراغ برای سوار کردن تعداد بیشتری مسافر ( که در همه ایستگاهها تکرار میشود)

  ۳٫ عدم توانایی مامورین راهنمایی در کنترل ترافیک ( که معمولا سرباز و یا کادر جوان ، کم تجربه و عصبی هستند)

  ۴٫ عدم رعایت زمانبندی چراغهای سبز و قرمز توسط عابرین پیاده برای رد شدن از خیابان که سرعت ترافیک را کاهش میدهد ( که مشکل حادی است) + مسافرگیری در نزدیک تقاطع توسط رانندگان شخصی  .

  درنهایت تمام اینها ضعف مدیریت ترافیک را می‌رساند که در یکی از حساسترین نقاط ترافیکی تهران جای یک چیز را خیلی خالی کرده است . یعنی  :

  ” جای خالی حقوق شهروندی”

  سعی میکنم درباره حقوق شهروندی گزارشهای کوتاه و بلندی را نوشته تقدیم کنم.( انشالله) ادامه دارد ….

  ترافیک چهار راه ولیعصر - حقوق شهروندی - تیتر یک

  ترافیک چهار راه ولیعصر - حقوق شهروندی - تیتر یک

   عکس با تلفن همراه تهیه شده است.


  نویسنده: سعید نوری آزاد   |  ۱۳۹۰/۰۸/۱۲ : ۰۳:۰۴:۴۱